Karno Sanat Iranian Pishtaz

دستگاه سنجش مختصات CMM

دستگاه‌های سنجش مختصات (CMM)، مختصات دقیق نقاط منطبق بر منحنی‌های فضایی و یا سطوح اجسام را نسبت به مرجع‌های تعریف شده (reference points) سنجیده و نتیجه این اندازه‌گیری را در قالب ابر نقاط (cloud of points) ارایه می‌دهد.

این ابر نقاط به کمک پردازشگرهای ویژه قابلیت تبدیل به مش را جهت مدلسازی و سپس انجام تغییرات، بهینه سازی، استخراج G کدهای ماشینکاری و در نهایت استخراج نقشه‌های تولیدی را دارند.

دقت دستگاه‌های CMM بسته به ابزار و تکنیک اندازه‌گیری متفاوت می‌باشد. دستگاه‌ای ابعادبرداری نوری در حال حاضر از دقیقترین ابزارهای اندازه‌گیری مختصات اجسام هستند که به دلیل عدم تماس با سطح قطعه کار، امکان ابعادبرداری قطعات با جنس‌ و سختی‌های گوناگون را فراهم کرده‌اند. در کنار این دستگاه‌ها، بازوهای تماسی CMM نیز محدودیت دستگاه‌های اندازه‌گیری در سنجش نقاط واقع بر سطوح داخلی اجسام را که در معرض تابش نور دستگاه قرار نمی‌گیرند، فراهم کرده است.

شرکت کارنو صنعت با دارا بودن آزمایشگاه ابعادی مجهز به اسکنرهای نوری و بازوهای تماسی، امکان ابعادبرداری و بازرسی ابعادی از قطعات با پیچیدگی ‌های هندسی بالا و جنس‌های گوناگون را دارا می‌باشد.

 Social Network

کانال رسمی شرکت کارنو صنعت ایرانیان پیشتاز

 

ما را در شبکه های اجتماعی

دنبال کنید

اطلاعات تماس

آدرس : اراک خیابان امام خمینی (ره) - چهار راه دکتر حسابی -  نبش خیابان 17 شهریور- طبقه فوقانی موسسه آرمان


کد پستی: 3813837647


تلفن : 32210882-086

تلفکس: 32245582-086